naszemiasteczka.pl

budownictwo, ogród, dom

elewacja domu parterowego
Lifestyle

Piękna elewacja domu parterowego – ciekawe pomysły

Wykończenie elewacji domu parterowego nie jest prostym zadaniem. W ostatnim czasie coraz większą popularność zyskuje nie tylko kolorowy tynk, ale również naturalne drewno i kamienie. Niniejszy artykuł to doskonały wybór dla tych osób, które poszukują oryginalnych inspiracji na nowoczesne elewacje domu parterowego.

Moda na elewacje z drewna

Jak wspomniano we wstępie w dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne elewacje z drewna. Dzięki drewnianym deską bez problemu można wyznaczyć funkcjonalne strefy. Wysokiej jakości drewno pełni nie tylko zadania dekoracyjne. Jest ono również niezawodną ochroną dla samej elewacji. Drewniane elementy doskonale sprawdzą się na tarasie albo w strefie wejścia. Naturalne drewno można zastąpić specjalnym tynkiem, który do złudzenia imituje przepiękne słoje drewna. Elewacja domu parterowego wykonana w ten sposób jest bardzo trwała i odporna na zabrudzenia. Na szczególną uwagę zasługuje również odporność na promienie słoneczne i bardzo wysoką paro przepuszczalność. Odpowiednio zaimpregnowane drewniane panele wbrew pozorom nie potrzebują częstej konserwacji.

Piękne elewacje z kamienną okładziną

Domy parterowe są doskonałym wyborem dla tych osób, które chcą wykonać elewację z kamienną okładziną. Kamienne okładziny bez wątpienia są najlepszą alternatywną dla zwykłego drewna i cegły. W sklepach znaleźć można również specjalne płytki, które imitują naturalny kamień. W nowoczesnych domach parterowych najlepiej sprawdzą się kamienie o regularnych kształtach. Godne polecenia są przede wszystkim równo cięte łupki o dość surowej formie. Oryginalny kamień elewacyjny doskonale prezentować będzie się przede wszystkim przy wejściowych drzwiach.

Dwukolorowa elewacja domu parterowego

W Polsce coraz większą popularność zdobywają również dwukolorowe elewacje domu parterowego. Jest to doskonała propozycja dla tych inwestorów, którzy chcą nieco urozmaicić wygląd fasady. Kluczem do sukcesu jest tak naprawdę to, aby umiejętnie wybrać dwa różne kolory tynku, co niestety nie zawsze jest prostym zadaniem. Ciekawą propozycją mogą okazać się poziome pasy na elewacji, dzięki którym można optycznie poszerzyć dany budynek. Jeżeli mamy niski budynek to warto z kolei postawić na kolorowe pasy pionowe. Dzięki nim nasz dom parterowy wydawać będzie się nieco wyższy. Jeżeli chodzi o kolory to w dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszy się czerwony, pomarańczowy i żółty. Wybór kolorystyczny jest bardzo szeroki i różnorodny, dzięki czemu można nieco poeksperymentować.