naszemiasteczka.pl

budownictwo, ogród, dom

spiżarnia w domu
Lifestyle

Jakie zalety ma porządna spiżarnia w domu?

Porządna spiżarnia w domu pozwala utrzymać idealny porządek w kuchni, a co najważniejsze dzięki niej można znacząco zmniejszyć koszty zabudowy kuchennej. Pamiętać należy o tym, że spiżarnia spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy zadba się o odpowiednią wentylację i właściwą temperaturę.

Jakie największe zalety?

Największym atutem spiżarni w domu jest oczywiście to, że dzięki niej można zwolnić sporo cennego miejsca w kuchni. W profesjonalnej spiżarni można nie tylko przechowywać przetwory, cukier, mąkę i kaszę, ale również sprzęt kuchenny z którego bardzo rzadko korzystamy. W pojemnej spiżarni zmieszczą się również konserwy, słoiki z przetworami i miody. Nic nie stopi na przeszkodzie, aby w spiżarni przechowywać warzywa i owoce. Godne polecenia są spiżarnie wyłożone płytkami ceramicznymi, dzięki czemu bardzo łatwo utrzymać je w idealnej czystości. W wielu przypadkach spiżarnia jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż na przykład zakup dodatkowego mebla kuchennego.

O czym należy pamiętać?

Jak wspomniano we wstępie w spiżarni trzeba zachować odpowiednią temperaturę i wilgoć. Aby to osiągnąć należy zadbać o właściwą wentylację, dzięki czemu w danym pomieszczeniu nie powstanie zaduch. W wielu pomieszczeniach niezbędne będzie zainstalowanie specjalnego kanału wentylacyjnego albo zamontowanie dodatkowego okna z nawiewem. Pamiętać należy także o tym, aby spiżarnię porządnie zabezpieczyć przed gryzoniami i owadami. Dzięki własnej spiżarni zawsze będziemy mieć dostęp do świeżych produktów.

Kompleksowe wyposażenie spiżarni

Nowa spiżarnia w domu spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy zadba się o odpowiednie wyposażenie. Godne polecenia są pojemne półki zbudowane z listewek. Meble tego typu można wykorzystać do przechowywania słoików z przetworami i różnorodnych pojemników. W razie potrzeby półki można zawiesić na ścianie, dzięki czemu zyskamy sporo wolnej przestrzeni. Ciekawą propozycją mogą okazać się również meble wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to solidny i wytrzymały materiał, który nie wchłania wilgoci. Półki wykonane ze stali nierdzewnej są również łatwe w utrzymaniu czystości, dlatego też nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje zadania. W spiżarni doskonale sprawdzą się także kosze wiklinowe i kamienne. Nie można zapominać także o ceramicznych garnkach i słojach szklanych. Na samym końcu warto wspomnieć o porządnym oświetleniu. Światło w spiżarni nie może być zbyt ostre, mocno białe i intensywne. Najlepiej sprawdzi się punktowe oświetlenie LED, które skierowane jest bezpośrednio na poszczególne półki.