naszemiasteczka.pl

budownictwo, ogród, dom

tapeta dla dziewczynki
Dom

Dziewczęcy pokój – jak go urządzić?

Przygotowując pokoik dla dziewczynki warto zwrócić uwagę na coś, co jest od razu widoczne, gdy wchodzimy do tego pomieszczenia, czyli ściany. Możemy je ozdobić farbą, naklejkami czy tapetą.

Tapeta dla dziewczynki przede wszystkim powinna pasować adekwatnie do jej wieku. Inna spodoba się kilkulatce, a jeszcze inna nastolatce.

Choć niespodzianki są miłe, warto dać dziewczynce czy młodej kobietce możliwość wyboru wzoru i koloru tapety. A te, są bardzo różnorodne. Choćby takie zawierające motywy roślinne, zwierzęce, bajkowe z ulubionymi bohaterami. Kiedyś wzór pokrywał całą tapetę, dziś coraz częściej, mamy do wyboru takie, które nie są nimi zapełnione na całej powierzchni, co wygląda bardzo gustownie i estetycznie.

W porównaniu do tapet dziewczęcych z lat dziewięćdziesiątych obecnie dostępne wyglądają niczym barwne ryciny, czy ilustracje z książek lub nawet tworzą realistyczny świat na ścianie. Niektóre są współczesne inne w stylu retro, aby razem z wystrojem pokoju tworzyć spójną całość.

Obecnie można też nabyć tapety gładkie czy ze wzorami geometrycznymi, które z pewnością zachwycą starszą dziewczynkę.

Również kolorystyka tapety może być różna, od barw mocnych po delikatne, pastelowe. Niewątpliwie barwy delikatniejsze wprowadzą mieszkankę pokoiku w dobry nastrój, ukoją ją i sprawią, że dziewczynka chętnie będzie w nim przebywać podczas zabawy, nauki czy snu.

Wybierając tapetę do pokoju dziecięcego warto zwrócić też na praktyczne walory. Istotne wtedy będzie, czy nadaje się ona do czyszczenia. Np.tapeta winylowa czy z włókna szklanego jest niezwykle wytrzymała i odporna, co pozwala czyścić ją nawet przy użyciu wody. Oczywiście mała dziewczynka bardziej może pobrudzić ściany niż nastolatka, jednak i starszym zdarzają się takie incydenty.

Kiedyś tapetą pokrywano powierzchnię wszystkich ścian danego pokoju. Dziś tego typu rozwiązanie nie jest jedyną możliwością.
Coraz częściej wybierana jest opcja z zakupem jednej rolki czy nawet kawałka tapety, tak aby wyeksponować wzór, a pozostałe ściany stanowiły gładkie tło niekoniecznie różowe, lecz białe czy w kolorze ecru.

Tapeta dla dziewczynki dostępna jest do zakupu bez problemu, od ręki, we wszelkiego rodzaju marketach budowlanych, ale także sklepach internetowych.

Cena tapety dla dziewczynki zaczyna się już od kilku złotych za arkusz. Oczywiście bardziej wyrafinowane tapety w zależności od wzoru i materiału, z którego została wykonana kosztują nawet kilkaset złotych za rolkę.

Niemalże każda dziewczynka marzy o swoim pokoju, nawet jeśli nie mamy takich możliwości, warto wygospodarować nawet kącik dla niej i ozdobić go piękną, barwną tapetą.