naszemiasteczka.pl

budownictwo, ogród, dom

najlepsze olejki zapachowe
Zakupy

Jak wybrać najlepsze olejki zapachowe do rutynowej pielęgnacji skóry?

Być może zastanawiasz się, dlaczego powinieneś używać olejków eterycznych do swojej pielęgnacji skoro na rynku dostępnych jest tak wiele innych produktów. Ale odpowiedź jest prosta: są w 100% naturalne i niezwykle skuteczne. W dodatku znajdują wiele innych zastosowań.

Co to jest olejek eteryczny i jak działa?

Olejki zapachowe to skoncentrowany płyn z roślin, kwiatów i owoców. Zazwyczaj są one ekstrahowane metodami takimi jak destylacja i tłoczenie na zimno. Proces pozyskiwania olejków eterycznych jest procesem złożonym, wymagającym określonych umiejętności.

Olejki eteryczne są od wieków stosowane w medycynie tradycyjnej do leczenia chorób i promowania dobrego samopoczucia. Jednak w ostatnim czasie zyskują popularność w branży kosmetycznej ze względu na ich zdolność nawilżania skóry i poprawiania jej wyglądu, będąc jednocześnie naturalnym lekarstwem na wiele innych schorzeń skóry.

Olejki eteryczne mogą być stosowane jako alternatywa dla syntetycznych składników występujących w kosmetykach, takich jak zapachy, konserwanty, barwniki i emolienty. Wykazano również, że olejek eteryczny redukuje zmarszczki poprzez poprawę elastyczności powierzchniowej warstwy skóry dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym

Jak zrobić własne naturalne kosmetyki z olejkami eterycznymi?

Olejki eteryczne to jeden z najczęstszych składników używanych w kosmetyce domowej. Można z nich tworzyć własne, naturalne receptury pielęgnacyjne, które pomogą zachować zdrową skórę.

Najlepszą rzeczą w tworzeniu własnych kosmetyków naturalnych jest to, że możesz wybrać dokładnie to co do nich pasuje. Dzięki temu są zestawione wg Twoich oczekiwaniom i lepsze dla środowiska.

Zatem co będziesz potrzebował do wykonania prostej receptury ?

  • Olejki eteryczne do kosmetyków naturalnych – w sklepach ze zdrową żywnością, w aptece lub w Internecie znajdziesz ich wiele.
  • Odrobina wody do rozcieńczenia olejku eterycznego.
  • Możesz stworzyć własne perfumy, natomiast dodatkowo będziesz potrzebować również gliceryny alkoholowej lub roślinnej.
  • Plastikowe słoiki lub małe szklane butelki, które mogą pomieścić miksturę.
  • Zakraplacz i lejek do nalewania mieszanki do pojemnika.

Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które należy sekwencyjnie wykonać :

1. Przygotuj szklane słoiki

2. Napełnij pierwszy słoik wodą destylowaną i wlej około 10 kropli olejku eterycznego

3. W małym rondelku podgrzej około 4-5 łyżek gliceryny roślinnej, aż będzie na tyle płynna, że spadnie z łyżki (nie gotuj mieszanki)

4. Upuść 10 kropli mieszanki glicerynowej do pierwszego słoika wody destylowanej

5. Odstawić do ostygnięcia na około 10 minut

6. Powtarzać kroki 3-5, aż wszystkie słoiki będą pełne

7. Jeśli chcesz uzyskać gęstszą konsystencję, dodaj więcej gliceryny

8. Etykieta na słoiki.

Pamiętaj, że bardzo ważną rzeczą jest napisanie na słoiczku kiedy receptura została zrobiona. Takie naturalne kosmetyki nie zawierają sztucznych konserwantów, dlatego też ich ważność nie jest długa jak w kosmetykach drogeryjnych.