naszemiasteczka.pl

budownictwo, ogród, dom

jaka mikrofalówka
Multimedia

Jaką wybrać mikrofalówkę do kuchni?

Każda kuchnia ma inny metraż. W jednych da się zmieścić wszystkie sprzęty i okazała przestrzeń nie zmusza nas do chowania robotów kuchennych po szafkach. Czasami jednak bywa tak, że nie na wszystko znajdzie się miejsce w naszej kuchni. Na co wtedy najlepiej jest postawić? Wiele osób decyduje się na mikrofalówkę, która jest idealną alternatywą w sytuacji, gdy brakuje nam piekarnika albo jesteśmy amatorami szybkiego jedzenia. Wtedy też pojawia się kolejne pytaniem jakim jest – jaka mikrofalówka jest tą najlepszą?
Podczas szukania mikrofalówki idealnej należy spojrzeć na kilka jej kluczowych parametrów. Pierwszym z nich jest moc urządzenia, czyli to jak szybko wnętrze danej mikrofalówki osiąga zaprogramowaną temperaturę. Im droższy model tym większa moc, ale jeśli zależy nam na skutecznej pracy urządzenia powinno się wybrać moc około 800 albo 1000 W.
Kolejnym aspektem, który zdaje się być jednym z najważniejszych jest pojemność wnętrza mikrofali, czyli komory. Trzeba przy tym być uważnym, ponieważ nie zawsze duża mikrofalówka zapewnia sporej wielkości komorę w środku. To na jaką wielkość wewnętrznej komory powinno się zdecydować zależy od naszych potrzeb. Jeśli mieszkamy sami albo z jeszcze jedna osobę, spokojnie można wybrać komorę o pojemności 20 litrów. W przypadku większej rodziny albo sprzętu zakupionego do miejsca pracy, pojemność powinna być zdecydowanie większa.
Wcześniej wspomniany problem braku piekarnika w kuchni sprawia, że odpada sporo pysznych dań do przyrządzenia. Okazuje się jednak, że dzisiaj wystarczy mikrofalówka z funkcją piekarnika. Podczas zakupów warto spojrzeć właśnie na to, czy dane urządzenie posiada takową funkcję. Droższe modele potrafią być nawet wyposażone w termoobieg, co zupełnie niweluje problem braku piekarnika w kuchni.
Jeszcze jednym udogodnieniem w dzisiejszych mikrofalówkach, że mogą posiadać one grill. Pozwala to w dowolny sposób przyrządzać mięsne potrawy niczym prosto z działkowego albo ogrodowego grilla. Takie mikrofalówki są wyposażone w grille spiralne, które rozgrzewają się do wysokiej temperatury. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że takie grille dość często się brudzą. Z tego powodu najlepszy będzie wybór mikrofalówek z grillem kwarcowym, ponieważ łatwiej jest go wyczyścić, a przy tym zużywa mniej energii.
Ostatnim aspektem na jaki powinno zwracać się uwagę jest naczynie dołączone do mikrofalówki, na którym można gotować na parze. Wystarczy wtedy woda i produkty, które chcemy przygotować na parze. Dzięki takim ułatwieniom w dzisiejszej kuchni nie potrzeba więcej sprzętu, a dobrze wyposażona mikrofalówka w zupełności wystarczy.