naszemiasteczka.pl

budownictwo, ogród, dom

żaluzje na taras
Dom

Aranżacja tarasu

Coraz częściej taras z powodzeniem zastępuje tradycyjny ogród. Taka forma jest bardzo praktyczna, gdyż taras w dużej mierze jest zadaszony i można na nim spędzać czas niezależnie od warunków atmosferycznych.
Taras doskonale sprawdza się w szeregowcach, gdzie miejsce na zewnątrz jest dość ograniczone i trudne do zagospodarowania oraz w blokach.
Urządzając taras warto zwrócić uwagę przede wszystkim na odpowiednie podłoże. Najpopularniejszy w ostatnim czasie jest gres, kompozytowe deski tarasowe a niekiedy również sztuczna trawa. Ważne, aby wybrany materiał nie był śliski oraz łatwy w utrzymaniu czystości.
Żaluzje na taras to nie tylko modny w ostatnim czasie element dekoracyjny, ale również bardzo praktyczna forma ochrony przed słońcem. Późnym wieczorem zapewniają one również bezpieczeństwo i intymność.
Popularne sklepy budowlane i markety ogrodnicze posiadają bardzo bogatą ofertę żaluzji zewnętrznych, markiz oraz rolet. Sporą uwagę należy zwrócić na materiał z jakiego zostały wykonane dekoracje okienne, na jego trwałość i odporność na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.
Ważne także, aby żaluzje można było bez problemu umyć z wszelkich zanieczyszczeń.
Decydując się na zakup od producenta można liczyć na bezpłatny montaż i serwis w razie jakichkolwiek usterek. Koszt żaluzji nie przekracza zazwyczaj kilkuset złotych. Wybierając kolor swoich żaluzji dobrze jest postawić na neutralne kolory, które skomponują się z większością dodatków, na przykład odcienie szarości, beżu, bieli, srebra czy grafitu.
Sklepy nieustannie poszerzają swoją ofertę o różnego rodzaju meble tarasowe. Do wyboru są zestawy wykonane z plastiku, metalu, rattanu oraz drewna. Komplety utrzymane są w bardzo zróżnicowanych stylach, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający klienci mogą znaleźć odpowiedni produkt. Świetnym rozwiązaniem są zdejmowane poduszki, które można bez problemu schować przed deszczem lub śniegiem.
Od kilku sezonów ogromną popularnością cieszą się wiszące fotele i kosze bujane w kształcie kokonu. Taki fotel można z łatwością zawiesić, zajmuje on mało miejsca a przede wszystkim jest bardzo wygodny.
Na tarasie można zagospodarować niewielki zielnik lub ogródek. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż krzewy i zioła są piękną dekoracją oraz rozsiewają bardzo przyjemną woń.
Inspiracji dla mini ogródka można poszukać na stronach internetowych o tematyce ogrodniczej. Niewielki, ale bardzo efektowny zielnik z łatwością uda się stworzyć przy pomocy kilku palet i kolorowej farby.